Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7376
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۶ ب٫ظ
پوتین رسماً آمریکا را مسبب توزیع باج افزار واناکریپتور دانست
Khbranlayn, Putin tha se Rusia nuk kishte të bënte me zhvilluesit e programeve shantazh dhe fajësojnë SHBA për software ndikimi hacker është ndërtuar mbi sistemet Windows,fa. Putin po fliste në Pekin, tha ransomware krijuar nga agjencitë e zbulimit të Amerikës dhe në këtë mënyrë ajo mund të përdoret më vete,,fa,ai theksoi,,fa. وی تأکید […]

Khbranlayn, Putin tha se Rusia nuk kishte të bënte me zhvilluesit e programeve shantazh dhe fajësojnë SHBA për software ndikimi hacker është ndërtuar mbi sistemet Windows,fa.

Putin po fliste në Pekin, tha ransomware krijuar nga agjencitë e zbulimit të Amerikës dhe në këtë mënyrë ajo mund të përdoret më vete,,fa,ai theksoi,,fa.

وی تأکید کرد رهبران جهان برای امنیت سایبری در سطح سیاسی باید وارد فاز جدی شده و یک توافقنامه امنیت سایبری را با حضور کشورهایی مانند روسیه امضاء کنند.

با آغاز روز کاری دوشنبه ژاپنی‌ها ۲ هزار رایانه و چینی‌ها نیز ۳۰ هزار رایانه‌شان آلوده به باج افزار واناکریپتور شد.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی