Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7352
سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۲ ب٫ظ
Disa aplikacione të shkarkuara në telefonin tuaj mbajë? / Infografik,fa
Khbranlayn, Neumob institucion kërkimor 1.000 përdorues SHBA ka arritur të rezultateve të një app ri shkarkuat në telefonin e përdoruesit për të gjetur,fa. Në anketën vetëm duke folur në lidhje me Apps shkarkuar dhe Apps para-instaluar nga default nuk flasim në telefon,,fa,Gjëja interesante në këtë,,fa. نکته جالب در این […]

Khbranlayn, Neumob institucion kërkimor 1.000 përdorues SHBA ka arritur të rezultateve të një app ri shkarkuat në telefonin e përdoruesit për të gjetur,fa.

Në anketën vetëm duke folur në lidhje me Apps shkarkuar dhe Apps para-instaluar nga default nuk flasim në telefon,,fa,Gjëja interesante në këtë,,fa.

,fa.

Një tjetër studim i kryer nga Aptelligent tregon se shumica e përdoruesve të duan aplikacionet që do të ngarkohet në 2 sekonda ose më pak, përndryshe nuk të interesuar në mbajtjen e tij,fa.

Gjë tjetër për të kapërcyer iOS dhe Android App Store dhe Google Play mesin e të rinjve, e cila mund të jetë interesante,,fa,Pleqtë amerikanë janë Andrvydbaz,,fa,Disa pika të dukshme në infographic vijim,,fa. پیرمردهای آمریکایی اندروید‌باز هستند.

برخی نکات قابل‌ذکر در اینفوگرافیک زیر به شرح زیر است:

Një përdorues i përdoruesit 5 amerikanë mbi moshën 35 të mbajnë më shumë se 36 aplikacione në telefonin tuaj,,fa,Tre përdoruesit e katër amerikanëve për shkak të përdoruesit të ngadalshëm, fshini app problematike,,fa.

سه کاربر از ۴ کاربر آمریکایی به دلیل کندی، اپلیکیشن مشکل‌دار را پاک می‌کنند.

Informacione të tjera në infographic poshtë,,fa,China Mobile Messenger Fyltrshdn më i madh në Rusi,,fa:

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی