Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2410
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۸ ق٫ظ
معاون وزیر ارتباطات خبر داد:
کاهش مقررات کسب‌وکارهای نوین در حوزه فناوری اطلاعات و اپلیکیشنها
معاون وزیر ارتباطات با تاکید برنقش دولت در گسترش بازار برنامه‌های کاربردی، گفت: قوانین و مقررات محدودکننده را برای فعالیت‌های جوانان به ویژه در حوزه کسب و کارهای نوین حوزه فناوری اطلاعات کاهش می دهیم.

در گردهمایی توسعه‌دهندگان برنامه‌های موبایل ایرانی که با هدف تبادل نظر و در میان گذاشتن تجربیات فعالان حوزه کسب و کار آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: Unfortunately, Iran has been a long delay in the transition to technology,,fa,National information infrastructure network, a network of high-capacity data transmission in the country is the internal content of the substrate is converted to wealth,,fa. زیرساخت ایجاد شبکه ملی اطلاعات، یک شبکه پر ظرفیت انتقال دیتا در داخل کشور است که محتوای داخلی روی این بستر تبدیل به ثروت شود. در این راستا سازمان فناوری اطلاعات در قالب سه لایه ایجاد یک زیرساخت با کیفیت را دنبال می‌کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص نقش سازمان فناوری اطلاعات در گسترش بازار برنامه‌های کاربردی، گفت: در ایران قوانین محدود کننده بسیاری وجود دارد که تلاش داریم با کاهش این مقررات راه را برای فعالیت‌های جوانان هموار کنیم. علاوه بر آن از طریق ایجاد قوانین حمایتی سعی در توانمندسازی و گسترش کسب و کارهای ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم. همچنین از طریق ایجاد پیوند بین سازمان‌های مرتبط و ایجاد بستر مناسب همکاری سعی در حمایت از فعالان این بخش دارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور مهندس جهانگرد با تشریح سه لایه استراتژیک بسترسازی، تصریح کرد: سهولت در تامین اینترنت پرسرعت برای تمامی کاربران، تغییر زیرساخت‌ها از سنتی به دیجیتال و مکانیزه کردن ساختارها ظرف سه سال آینده و نیز فعالیت در زمینه کسب و کارها و توانمندسازی سایر حوزه‌ها ۳ لایه استراتژیک سازمان IT برای فراهم کردن بسترهای لازم در بخش محتوا است.

وی افزود: در حال حاضر زیرساخت‌های فناوری کشور در حال دگردیسی است. ,fa.

اتخاذ دو رویکرد حمایتی از تولیدکنندگان بازی در سال ۹۴/ لیزینگ محصولات فرهنگی

In the event Ghodousi Hassan Karimi, deputy head of the National Foundation of Computer Games are two fundamental approaches to support application developers in the coming year and said,fa: Effective and approved by the two companies next year will be backed approach,,fa,He said the expansion of online business,,fa. نخست پشتیبانی مالی از تولیدکنندگان بازی‌ها تا طراحان بتوانند پروژه بعدی را آغاز کنند و دوم لیزینگ محصولات فرهنگی به عنوان راهی برای فرهنگ‌سازی محصولات فرهنگی به اجرا در خواهد آمد؛ به این ترتیب پیش از اتمام ساخت بازی تولید کننده حمایت مالی می‌شود.

استفاده ۲۲ درصد ایرانی‌ها از برنامه های بازار اندروید ایرانی

در این مراسم حسام آرمندهی، مدیر عامل کافه‌بازار نیز هدف از این گردهمایی را فراهم آوردن امکان تبادل نظر تولیدکنندگان اپلیکیشن‌های ایرانی موبایل با یکدیگر در جهت توسعه شبکه‌سازی، تیم‌سازی، آشنایی با متدهای جدید اپلیکشن‌سازی و اشتراک‌گذاری تجربیات عنوان کرد.

وی با اشاره به گسترش کسب و کار آنلاین افزود: ,fa. به این ترتیب بیش از ۶ درصد ترافیک اینترنتی کشور و ۲ تا ۵ درصد ترافیک درگاه‌های اینترنتی کشور مربوط به بازار است؛ در حوزه فروش و درآمدزایی نیز این بازار بومی توانسته به حساب ۱۰ هزار توسعه‌دهنده بیش از ۱۲ میلیارد تومان واریز کند.

,fa: استفاده از توانمندی‌های داخلی یکی از راه‌های ورود به عرصه جهانی برای کشورهای در حال توسعه است و کسب و کارهای نوین جذاب می تواند زمینه بازگشت مغزها به کشور را فراهم کند.

At the end of this year, 93 of the top apps in three bestselling, Prnsbtrynha and most honored,fa.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه


تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی