Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 5430
چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ | 17:۱۲ ب٫ظ
کنترل ترافیک هوایی پهپادها با اینترنت اشیاء
از پهپادها به عنوان یکی از فناوری های نوظهوری یاد می شود که در سال ۲۰۱۵ پیشرفتهای چشمگیری در این عرصه روی داد و حالا پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۶ به یکی از پیشرفته ترین فناوری های کاربردی به ویژه در بخش جابجایی محصولات بدل شود. با این حال کنترل ترافیک هوایی پهپادها […]

از پهپادها به عنوان یکی از فناوری های نوظهوری یاد می شود که در سال ۲۰۱۵ پیشرفتهای چشمگیری در این عرصه روی داد و حالا پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۶ به یکی از پیشرفته ترین فناوری های کاربردی به ویژه در بخش جابجایی محصولات بدل شود.

با این حال کنترل ترافیک هوایی پهپادها همزمان با افزایش شمار آنها در آسمان شهرهای مختلف جهان به تدریج به یک نگرانی فزاینده تبدیل می شود و اکنون دانشمندان امیدوارند تا با استفاده از مفهوم «اینترنت اشیا» بر این چالش غلبه کنند.

در این راستا گروهی از دانشمندان دانشگاه واترلو در کانادا موفق به ارایه چهارچوب مفهومی برای اینترنت پهپادها شده اند.

در این نوآوری که به نظر می رسد جهشی بزرگی در توسعه همه جانبه استفاده بی خطر از پهپادها به شمار می آید از مؤلفه هایی نظیر سیستم کنترل ترافیک هوایی، شبکه های سلولی و اینترنت استفاده می شود.

در این چهارچوب کلی آسمان شهرهای مختلف جهان به «مناطق» مختلفی تقسیم بندی می شود که هر بخش توسط یک ارایه کننده خدمات منطقه ای یا همان ZSP اداره می شود.

نکته مهم استفاده از اپراتورهای نرم افزاری به جای نیروهای انسانی در کنترل این بخشهاست.

در این نوآوری پهپادها و ارایه دهندگان خدمات منطقه ای از طریق یک شبکه ابری با یکدیگر در تماس هستند تا همواره این اطمینان خاطر حاصل شود که آسمان هر یک از این بخشها برای فرود، نشستن و پرواز پهپادها ایمن هستند.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

آرشیو : ،

ارسال دیدگاه


تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی