Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 8043
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۴ ب٫ظ
با حضور مسئولین:
گام بلندی که منطقه ویژه اقتصادی پیام برای پیشبرد اهداف عالی وزارت ارتباطات برداشت
امروز آغاز احداث ۸ شرکت بزرگ ICT و واگذاری ۲۰ هکتار از اراضی شهرک صنعتی تخصصی دانشبنیان به شرکتهای ICT در منطقه ویژه اقتصادی پیام انجام گرفت.

در این مراسم که در آن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان ایشان و استاندار و نمایندگان مجلس استان البرز حضور داشتند چندین طرح در منطقه ویژه اقتصادی پیام، آغاز، رونمایی، واگذاری و بهره برداری شد.

در میان ۵۰ شرکتی که آغاز احداث فعالیت آنها در ۹ ماهه گذشته امروز توسط منطقه ویژه اقتصادی پیام رونمایی شد نامهای بزرگی همچون، مادیران (ال جی)، شاتل، های وب، کوه نور، ارتباطات مبنا، فن آوا، دی لینک و بسیاری نامهای بزرگ دیگر دیده میشوند که از تولید تجهیزات شبکه و رایانه گرفته تا سرویسهای فناوری اطلاعات، اینترنت و حتی تولید و استخراج بیت کوین فعالیت دارند.

از گذشته همیشه مباحث حمایتی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح بود و امروز این حمایتها عملی شده و شاهد شکل گیری، حمایت و رشد بسیاری از شرکتهای ICT در مجموعه پیام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم به طوری که اولین شهرک صنعتی ICT کشور امروز به شکل کامل و در ۲۰ هکتار واگذار شده و به گفته مدیرکل توسعه ICT و دانش بنیان مجموعه پیام، طراحی شهرک صنعتی جدیدی با همین مشخصات و در ابعاد ۵۰ هکتار نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز که امروز در مجموعه پیام حضور یافته بود در حاشیه این مراسم گفت: منطقه ویژه و اقتصادی پیام یک مجموعه مولد و اشتغالزاست و یکی از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود و ادامه داد، در اکوسیستم جدید و در زمان وقوع انقلاب صنعتی چهارم و پررنگ شدن اقتصاد دیجیتال، وجود چنین منطقه ای یکی از ابزارهای ما برای برداشتن گام بلند در توسعه کشور است.

دکتر سعید زرندی، مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصای پیام هم در جمع حاضرین این مراسم گفت: تمام همت من و همکارانم در یکسال گذشته آماده سازی زیرساختهای این مجموعه برای حمایت و توسعه بخشهای صنعت ICT کشور بوده و در این راستا و توسعه صنعت و اقتصاد دیجیتال در ماههای گذشته کارها و برنامه های متعددی آغاز شده که کم کم شاهد بهره برداری و به بار نشستن آنها خواهیم بود.

حالا و با این مراسم و ارائه گزارشهای آن به نظر میرسد شرکتی که طی ۲۶ سال گذشته کمترین ارتباط کاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را داشت حالا با مجموعه ای از مشوقها و حمایتهای مختلف به محل شمار یک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از شرکتها و صنعت ICT کشور و صنایع بومی و دانش بنیان بخش ICT تبدیل شده و میتوان به آینده منطقه ای ای شبیه یک سلیکون ولی کوچک در ایران برای شرکتهای ICT و استارتاپی IT تا حد زیادی امیدوار بود.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی