Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 566
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۱ ب٫ظ
توسط شورای عالی اطلاع‌رسانی:
“گزارش فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا” منتشر شد
کتاب گزارش “فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا – ICT” با رویکرد ارائه آمار و ارقام در حوزه‌های بازار فناوری اطلاعات منتشر شد.

به گزارش ایسنا، مجموعه کتاب‌های گزارش فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا ازجمله آثاری است که وضعیت فناوری اطلاعات اروپا را از جنبه‌های فنی، صنعتی، اقتصادی و سیاسی مورد ارزیابی و تحلیل قرار داده و روندهای آتی را پیش‌بینی می‌کند.

دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی ضمن تهیه این گزارش‌ها و استفاده و بهره‌برداری از آن‌ها در مطالعات طرح‌های مختلف خود، اقدام به ترجمه و انتشار گزارش فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ کرد و بعد از هشت سال وقفه در انتشار آخرین نسخه، اکنون گزارش مربوط به ۲۰۱۱ منتشر شده است.

واقعیت آن است که کشورهای خارجی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال‌های اخیر بررسی‌ها و تلاش‌های زیادی همراه با صرف هزینه‌های هنگفتی برای تعیین هداف کمی و کیفی و آن چه باید انجام دهند کرده‌اند و هر ساله نیز آن را دیده‌بانی نموده تا ضعف‌هایشان را جبران و قوت‌هایشان را تقویت کنند.

این گزارش‌های سالیانه که با نگاهی به سوی آینده به بررسی وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتحادیه اروپا و کمیسیون‌های مرتبط می‌پردازد، همواره یکی از منابع نسبتاً موثق و دقیق برای دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی و توسعه و حتی علاقه‌مندان حوزه‌های اقتصادی- فنی است.

گزارش در سال ۲۰۱۱ بر خلاف نسخه‌های پیشین این مجموعه که با رویکرد به‌کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه ملی کشورهای اروپایی تهیه شده‌اند، به آمار و ارقام در حوزه‌های بازار فناوری اطلاعات می‌پردازد.

بازار فناوری اطلاعات در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ در کشورها و قاره‌های مختلف رفتارهای متفاوتی را از خود نشان داده است. بسته به میزان هزینه‌های مصرفی توسط مصرف‌کنندگان و دولت‌ها، رکورد بازار جهانی و بسیاری از دیگر شاخص‌های این بازار دست‌خوش تحول اساسی شده است. این تغییرات در بازار را می‌توان در بخش‌های مختلف دنبال کرد: بازار تجهیزات فناوری اطلاعات ، بازار نرم‌افزار، بازار خدمات فناوری اطلاعات و بازار مخابرات. در بازار تجهیزات فناوری اطلاعات بخش‌های بازار رایانه‌های شخصی، زیرساخت، ذخیره‌سازی، چاپگرها، نمایشگرها، قابل پیگیری است و در بخش بازار مخابرات، خدمات اپراتورها و بازار تجهیزات مرتبط با آن قابل بررسی است.

در این کتاب ضمن گرد‌آوری معیارها و شاخص‌های مختلف در زمینه‌های فوق در کشورهای مختلف و به خصوص کشورهای حوزه اتحادیه اروپا به سیاست‌های تأثیرگذار انتخاب شده در کشورها نیز پرداخته شده و تأثیر آن‌ها را با آمار و اسناد نشان می‌دهد.

بی‌شک آشنایی مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی با چنین معیارهایی و تأثیر سیاست‌های بازار بر روی آن‌ها، می‌تواند بر درستی تصمیم‌گیری در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری و راهبری دنیای کسب‌وکار فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز جهت‌گیری‌های فرهنگی و اجتماعی و امنیتی اثرگذار باشد.
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی