Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 2302
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۹ ق٫ظ
مطابق خبرها:
“یوز” و “گرگر” نوآوری فناورانه ما برای رقابت با “گوگل” !
اشتباه نکنید اسامی “یوز” و “گرگر” کلمات یا حرف رکیک نیستند، و موتورهای جستجوگر ما هستند که قرار است با گوگل و بینگ مبارزه کنند!

یک موتور جست و جوی ایرانی دیگر را هم افتتاح شد! اسم این موتور جست و جوی جدید یوز ( برگرفته از یوزپلنگ ایرانی) است. پیش از این برخی رسانه‌ها از افتتاح موتور جست و جوی پارسی‌جو خبر داده بودند و اعلام شده بود که موتور جست و جوی گرگر هم در دهه فجر افتتاح می‌شود.

پارسی جو چند روز قبلا افتتاح شد اما یوز که حالا چند روز از ثبت دامنه آن می‌گذرد هم امروز افتتاح شده است. وزیر ارتباطات گفته است که در سال گذشته در زمینه حمایت از موتورهای جست و جوی ایرانی ۹۰ میلیارد تومان و سال آینده ۱۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

حالا اما ظاهرا به جای گرگر موتور جست وجوی یوز افتتاح شده که از قضا هر دو ساخت یک گروه است.

یک محقق در توییتر خودش به استفاده از منابع مشترک توسط هر دوموتور جست و جو با رنج آی‌پی‌های مشترک اشاره می‌کند و می‌گوید حتی شباهت‌های طراحی و پارامترهای URL دو موتور استفاده از یک Code Base را نشان می‌دهد!

در انتشار خبر بهره برداری از این موتورهای جستجو عنوان شده که قرار است این جستجوگرها رقابت خود را با موتورهایی نظیر غول جستجوی گوگل آغاز کنند و جالب اینکه در استفاده از نام و شمایل این موتورها به نحو گسترده ای از نمونه های مشابه خارجی تقلید هم شده است!
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

نظرات بینندگان : ۱

  1. Majid

    بخندیم یا گریه کنیم!

    Shiko Comment

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی