Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7656
E enjte, Persian date Mordad 26 1396,,fa,Oscar-screen HTML 5 të tokës. 2-inch Snapdragon procesor 835 përmban telefon të ri Sony është vendosur të të zbulohet në IFA 2017 në Berlin,,fa | ۰۹:۴۲ ق٫ظ
۱۰ تیتر داغ دنیای آی‌تی از بتای ۶ آی او اس ۱۱ تا نبرد جدید تارگت با آمازون در دنیای خرید آنلاین
خبرآنلاین: شماره ۱ – Apple sistemi operativ iOS 6 beta për zhvilluesit liruar 11,,fa,ikona të reja për App Store dhe hartë është ndryshimi më i rëndësishëm në këtë version,,fa,Kirin chip,,fa. آیکون‌های جدید برای اپ استور و نقشه برجسته ترین تغییر در این نسخه محسوب می شود. شماره ۲ – تراشه Kirin 970 Faza Huawei ishte ndërtimi i prodhimit në masë,,fa,është,,fa,Apple sistemi operativ iOS 6 beta për zhvilluesit 11,,fa,Released,,fa. قرار است […]

خبرآنلاین:

شماره
۱ – اپل نسخه بتای ۶ از سیستم عامل آی او اس ۱۱ را برای توسعه دهندگان نرم افزاری
عرضه کرد. ikona të reja për App Store dhe hartë ndryshimin më të rëndësishëm në këtë version,,fa,është,,fa,Chip është vendosur në bërjen,,fa,Mitt 10 të përdorura,,fa,Architecture lëvore A73 ose A75 përcaktuar nga 970 deri në 12 bërthama,,fa
محسوب می شود.

شماره
۲ – تراشه Kirin 970 Faza Huawei ishte ndërtimi i prodhimit në masë,,fa,është,,fa,Apple sistemi operativ iOS 6 beta për zhvilluesit 11,,fa,Released,,fa. قرار است این تراشه در ساخت
میت ۱۰ استفاده شود. معماری ۹۷۰ بر اساس کورتکس A73 و یا A75 تعریف شده و ۱۲ هسته دارد.

شماره
۳- Kontaktoni pronarit Google Apps tashmë në telefonat vargun,,fa,Google ka qenë në dispozicion për tjetër Android-enabled smartphone,,fa,(4) telefon teknik -Mshkhsat,,fa,Asus Zenfone 4 teknike të treguesit DJ FX Qëndrim u regjistrua zyrtarisht,,fa
گوگل موجود بود، برای سایر گوشی های هوشمند اندرویدی فعال شد.

شماره ۴ -مشخصات فنی گوشی
ایسوس زنفون ۴ در شاخص فنی جی اف ایکس بنچ ثبت رسمی شد. Snapdragon 835, 6 GB,,fa,RAM, Adreno 540 grafika, ekran 5. 5-inch 1080 dhe dy kamera 12,,fa,4 Megapixels në anën e pasme e specifikimeve teknike Znfvn,,fa,Cheap Phones,,fa
رم، آدرنوی ۵۴۰ برای گرافیک، نمایشگر ۵٫۵ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ و دو دوربین ۱۲
مگاپیکسل در پشت گوشی از مشخصات فنی زنفون ۴ است.

شماره ۵ – گوشی ارزان
"ZTE Blade s Max" me një ekran 6-inch dhe dy kamera, u paraqit në pjesën e prapme,,fa,E pajisur me tracker ri not Samsung. Në krahasim me gjeneratën e mëparshme, ekran të lakuar,,fa.

شماره ۶ – گی یر فیت ۲
جدید سامسونگ مجهز به سیستم ردیاب شنا است.در مقایسه با نسل قبل، نمایشگر خمیده
Dhe më shtatlartë dhe ka një dizajn të ndryshme,,fa,Tipare të reja trending News me lidhje direkte me lajme,,,fa,Facebook ka shtuar më shumë përdoruesit e Android dhe iOS në Amerikë për këtë,,fa.

شماره ۷ – ویژگی جدید trending News با لینک مستقیم به خبر، به
فیس بوک افزوده شد تا اغلب کاربران اندروید و آی او اس در امریکا بتوانند از این
Aftësia për të përdorur kërkimin e lajmeve,,fa,Target Corporation,,fa,Amazon shkoi në luftë në botën e blerjeve online, duke blerë Rstvk,,fa,Ajo përmban Post,,fa.

شماره ۸ – کمپانی تارگت
با خرید رستوک به جنگ آمازون در دنیای خرید آنلاین رفت. ویژگی این سرویس ارسال
Porosit produktin në të njëjtën ditë që mund të jetë një konkurrent për Amazon,,fa,Google Chris,,fa,Ltnr, ish-inxhinier Apple angazhuar për zhvillimin e inteligjencës artificiale,,fa,Chris, pas zhvillimit të gjuhës Swift, Apple,,fa.

شماره ۹ – گوگل کریس
لتنر، مهندس سابق اپل را برای توسعه بخش هوش مصنوعی به استخدام خود درآورد. کریس، بعد از توسعه زبان سوئیفت، اپل را
Tesla la dhe lidhja me sistemin autopilot të automjetit ka qenë e zhvilluar dhe tani në Google,,fa,"Roger Lynch» Menaxher,,fa,Shërbimi Ekzekutiv muzikë Pandora dhe kështu "Tim Westergren" Pas viteve të Pandorës,,fa.

شماره ۱۰ – «راجر لینچ» مدیر
اجرایی سرویس موسیقی پاندورا شد و بدین ترتیب «تیم وسترگرن» پس از سالها از پاندورا
i izoluar,,fa,Chris Ltnr zhvilluesi i njohur,,fa.

(عکس خبر: کریس لتنر برنامه نویس مشهور)

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی