Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 7069
E enjte, Persian date Bahman 21 1395 | ۰۴:۳۱ ق٫ظ
۱.۲ درصد از ابزارهای اندرویدی مجهز به نوقا شدند / لالی پاپ محبوب‌ترین سیستم‌عامل موجود
Khbranlayn, Android 7. 0 dhe 7. 1 që në total më shumë se një mesin e përcaktuar nga nuga. 2% të pajisjeve Android duke përfshirë smartphones dhe tableta, përkatësisht,fa! Por "Lollipop", duke shfaqur Android 5. 0 (9. 8%) Dhe 5. 1 (23. 1%) Shumica e pajisjeve Android është ende i mbuluar. pastaj Marshmallow (اندروید ۶٫۰) با […]

Khbranlayn, Android 7. 0 dhe 7. 1 që në total më shumë se një mesin e përcaktuar nga nuga. 2% të pajisjeve Android duke përfshirë smartphones dhe tableta, përkatësisht,fa!

Por "Lollipop", duke shfaqur Android 5. 0 (9. 8%) Dhe 5. 1 (23. 1%) Shumica e pajisjeve Android është ende i mbuluar.

pastaj Marshmallow (اندروید ۶٫۰) Me 30 për qind, dhe Kit Kat me 21. 9 për qind janë vendosur në radhët e mëvonshme.

در مقایسه با سیستم‌عامل آی او اس روی آیفون و آی پد باید گفته شود بیش از ۷۶ درصد از ابزارهای اپلی آخرین سیستم‌عامل یعنی نسخه ۱۰ را در خود جای‌داده‌اند که نشان از سیاست هماهنگ برای توسعه یک نسخه واحد روی جدیدترین محصولات اپل در مقایسه با تنوع سازندگان Android ka një ndërfaqe të përdoruesit të ndryshme,fa.

۵۶۵۶
« اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا »

ارسال دیدگاه

تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به پایگاه خبری، تحلیلی آفاوا
دارای مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی